در ایام پیش رو برای کلیه اقلام ریز ثبت شده ، همه روزه به سراسر کشور ارسال پستی داریم
امکان تحویل تلویزیون ، کولرگازی ، لباسشویی ، ظرفشویی بصورت درب محل فراهم می باشد.
جهت کسب اطلاع با شماره 09108317974 تماس بگیرید
فقط قیمت محصولات موجود ، بروز می باشد
ارسال به سراسر کشور داریم
بیش از 100 محصول تخفیف خورده است
78 79 118 0933(کارشناس فروش - تلفن یا واتس آپ (آنلاین))
03 42 332 0918(کارشناس فروش لوازم درشت)ساعت9-22
74 79 831 0910(کارشناس فروش)ساعت9-22
با 3 کلیک (لمس) جهیزیه یا لوازم خانگی را انتخاب کنید
*جشنواره:برای خرید های بالای یک میلیون تومان هدیه بگیرید*

خرید از بانه یا جوانرود

پرسشی که همه روزه بازدیدکنندگان گرامی اینروز ها می پرسند که از بانه لوازم خانگی خرید کنیم یا از جوانرود خرید کنیم؟

بیشتر این پرسش را کسانی می پرسند که قصد عزیمت به یکی از این شهر دارند و در تردید هستند که کدام شهر ارزانتر است بریم انجا خرید کنیم. بخصوص کسانی که قصد خرید جهیزیه دارند و اختلاف قیمت خرید چند قلم کالا بصورت همزمان بسیار با اهمیت است.

اول اینکه نگاهی به موقعیت جغرافیایی شهرهای بانه و جوانرود داشته باشیم.

شهر بانه

شهر بانه شمال غربی استان کردستان قرار گرفته و تا مرکز استان کردستان حدود 250 کیلومتر و تا تهران حدود 680 کیلومتر فاصله دارد. و استان های همجوار استان کردستان ، آذربایجان شرقی و غربی ، زنجان ، همدان و کرمانشاه همسایه است و دسترسی به بانه از استانهای شمال غربی کشور و شمال کشور راحت تر می باشد.

شهر جوانرود

شهر جوانرود در شمال غربی استان کرمانشاه قرار گرفته و تا مرکز استان حدود 80 کیلومتر و تا تهران حدود 580 کیلومتر فاصله دارد.و استان های همجوار استان کرمانشاه ، همدان ، کردستان ، ایلام و لرستان همسایه است. و دسترسی به جوانرود از استان های غربی و جنوب غربی و مرکز کشور راحت تر می باشد.

قدمت فعالیت گسترده بانه از جوانرود بیشتر می باشد اما جوانرودی ها با پشت سر گذاشتن سالها محرومیت و شروع به انجام فعالیت در بازارچه مرزی جوانرود بخصوص در سالهای دهه اخیر موجب شدند که شهرت تجاری این شهر به استان های همسایه و بخصوص تهران برسد.

مردمان هر دو شهر از نظر مذهب ، فرهنگ و زبان مشترک هستند و تجار کرد بانه و تجار کرد جوانرود با هم همیشه در تعامل و تبادل و همکاری در تامین اجناس برای همدیگر هستند.

و اما در مورد تصمیم اینکه از بانه خرید کنیم یا جوانرود پس از ملاحظه موقعیت این شهر ها نوبت به بررسی قیمت لوازم خانگی بانه و جوانرود می رسد.

قیمت بانه یا جوانرود

به دلیل اینکه تقریبا منبع واردات لوازم خانگی در هر دو شهر بانه و جوانرود یکی است اختلاف قیمت بین عرضه کنندگان بانه ای و جوانرودی به قدرت خرید خود انها بر میگردد. قطعا فروشنده ای که با کمترین واسطه اجناسش را تامین کرده است سوای اینکه در کدوم شهر باشد قدرت مانور قیمتی بالای نسبت به فروشنده همکار خود دارد.

شاید این سوال به ذهن برسد که قدرت تامین فروشندگان بانه ای از جوانرودی ها بدلیل داشتن سابقه فعالیت بالا و مشتریان بیشتر نسبت به جوانرودی ها بالاتر باشد اما باید این ملاحظه را هم در نظر گرفت که جوانرودی ها هم برای رونق هرچه بیشتر بازارچه خود به رقابت قیمتی می افتند.

در کل بدلیل وارداتی بودن بیشتر اجناس نوسانات ارز در قیمت اجناس هردو بازار موثر است و نتیجتا اگر هر قیمتی از بانه یا جوانرود در هر زمانی استعلام می شود باید در هم زمان از فروشنده شهر دیگر استعلام شود و با استعلام با فاصله زمانی در شرایط نوسان نرخ ارز قیاس صحیحی نمی باشد.

عوامل مختلفی می تواند در توجیح تفاوت قیمت بین هر دو بازار بر شمرد از جمله اینکه ممکن است شما از فروشنده ای قیمتی کالایی را استعلام کرده باشید که ان کالا از برند های اصلی فعالیت ان فروشنده نباشد و ایشان فروشنده دسته چند دوم آن کالا باشند را با قیمت فروشنده ای مقایسه کنید که تامین کننده اصلی آن کالا باشد.

یا ممکن است مدل کالایی که استعلام شده باشد با مدل کالای دیگری که در حال استعلام هستید متفاوت باشد در نتیجه اختلاف قیمت وجود دارد.

یا اینکه دو کالا از این مدل و یک برند باشند اما یکی اصلی و دیگری فیک باشد.

و علل دیگری هم میتوان ذکر کرد که برخی میگویند از بانه قیمت گرفتم گرانتر بوده اما در جوانرود ارزان تر بوده و یا بلعکس پس چون قیمت در فعلا شهر ارزان تر بود و پس یقینا تمام اجناس آن شهر ارزان تر است.

در پایان برای تصمیم گیری در مورد خرید کالا ها بخصوص لوازم خانگی از شهر بانه باشد یا از شهر جوانرود خرید بشود. اولا به دسترسی شما به آن شهر بستگی دارد که بانه یا جوانرود کدام به شما نزدیک تر است که طبیعتا شهر های که به جوانرود نزدیک باشند خرید از جوانرود بصرفه تر است و دوم اینکه حتما در استعلام گرفتن اختلاف قیمت اندک همیشه در بین دو فروشنده همسایه هم وجود دارد.

پس با ملاحظات شخصی خود تصمیم به خرید و یا عزیمت به شهر های بانه و یا جوانرود کنید.

برای مشاوره خرید می توانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

کارشناس لوازم خانگی درشت :4203 332 0918 

اخبار مرتبط

برای رفتن به اینستاگرام خرید روز کلیک کنید
سبد خرید خالی است